Liiga palju ideid, liiga vähe aega

Vahel võib tuska tekitada ka ideede rohkus, mitte ideede puudus. Nii nagu liiga palju valikuid ei tarvitse hea olla. Peas on korraga palju ideid, aga aega nende teostamiseks justkui ei ole.

Ideede rohkuses ei ole midagi halba, vastupidi, mida rohkem on ideid, seda ägedamaid asju võime korda saata. Pea vähemalt töötab ja tegutsemistahtest puudust ei ole! Küsimus on, millised ideed võtta ja millised jätta.

Kui mina ideede koorma all ägama kipun, siis püüan end sellest segasest tundest eemaldada (kuigi alati see nii lihtne ei ole!) Vaatan kõigepealt, et kõik ideealged oleks (telefoni) märkmikus kirjas ja seejärel vahetan keskkonda. Lähen jalutama või püüan mõtted mujale saada mõne muu tegevusega. Hiljem võtan listi uuesti ette ja mõtlen, mida oleks mõistlik lähemalt uurida ja millega millises järjekorras edasi minna. Tavaliselt heidan kõrvale need ideed, mis tunduvad küll ägedad, aga mis jäävad reaalsusest või mu eesmärkidest küllalt kaugele. Olen ka tähele pannud, et mõni idee kipub minuni ikka ja jälle tagasi jõudma, vahel isegi aastaid hiljem. Järelikult on selles mingi iva!

Share your thoughts