LOOVGRAAFI TÄHELEPANEKUD

Vahel tuleb mõni mõte

Oma asja leidmisest

Miks me võiksime leida selle miski(d), millest hoolime nii palju, et tahame ka pärast tagasilööke edasi minna? Usun, et oleme nii ise rahulolevamad, aga ühtlasi lisame sellega väärtust ka teiste inimeste ellu.

Loovus vajab aega

Nii nagu me ei saa taime kasvu tagant sundida, vajab ka loovus aega. 

Üks aste korraga

Enamasti võtavad head asjad aega, ent kärsitus on lihtne tekkima. Kui tuleme mõnele heale ideele või jõuame arusaamale, mida oma elus muuta, siis võime tahta kõike ja KOHE ja kiiresti. Aga samal ajal tahame ka, et täidaksime oma eesmärke ja viiksime ideid ellu võimalikult hästi. 

Kuidas arendada loovust

Edu Akadeemia korraldatud ülipopulaarsel veebiseminaril “Kuidas kasutada oma aju loovuse algoritme?” rääkis psühholoog ja ajuteadlane Jaan Aru, et meie kõikide ajus on algoritmid, mis võimaldavad meil olla innovatiivsed. Samuti jagas ta kasulikke nippe, kuidas loovust arendada.

Liikugem edasi omas tempos, mitte kellegi teise omas

Vahel võib to-do listi ainus ülesanne olla puhkamine. Ja see ei tähenda, et me ei oleks tublid või produktiivsed. Vastupidi, puhkamine ja aja mahavõtmine on olulised, et saaksime olla enda vastu lahkemad ja seega produktiivsemad.

Noppeid raamatust “Loovus. Inimaju uuenduste ajastul”

Enamasti keskendub loovuse loomuse uurimine sellele, kuidas uusi ideid ja tooteid luuakse, hoopis vähem räägitakse aga sellest, kuidas ühiskond uuendusi vastu võtab.

Kuidas vähendada sotsiaalmeedia negatiivset mõju

Loovgraafi hiljutises küsitluses pea sajast vastanust 90 protsenti tõdes, et sotsiaalmeedia on nende loovust pärssinud. Loovgraaf pani Peaasi.ee abiga kokku mõned soovitused, kuidas sotsiaalmeediast võita, mitte seal (iseennast) kaotada. Et seal tegutsemine ei pärsiks loovust, rööviks liialt aega ega paneks ennast halvasti tundma.

Kujutlusvõime tähtsusest

Kunstnik Erik Johansson on öelnud, et kõik lapsed on loovad, neis on mängulisust ja soovi avastada, nende maailmas on kõik võimalik. Suureks saades arendame oma oskusi – loeme, kirjutame, arvutame, treenime lihaseid, kohaneme täiskasvanueluga –, kuid mis sageli unarusse jääb, on kujutlusvõime, mis on ka nagu lihas ja tahab treenimist. See vajab aega ja ruumi, et kasvada ja areneda.

Mida teha, kui koged loomingulist madalseisu

Kui mõte ei liigu, häid ideid ja lahendusi on kuidagi raske leida või peas valitsevad kahtlused oma tegemiste ja loomingu suhtes, aitab ehk mõni neist mõtetest indu tagasi saada. Mõnusaid mõttepause ja siis tegudele!

Tagasiside andmine on üks suuremaid kingitusi, mida kellelegi teha saab

Tänases kiires ja mürarohkes maailmas on üks suuremaid komplimente ja kingitusi, kui keegi päriselt võtab selle aja, et süveneda ja anda tagasisidet. Mõni hea sõna ja tunnustus või väärt nõu võib heliseda kõrvus päevi ning meenuda veel aastaid hiljem.

Kas loovuse klots on alles? | Jaan Aru

“Mäng ideedega on see, mis teeb meid inimesteks,” ütleb Tartu Ülikooli arvutiteaduse instituudi vanemteadur Jaan Aru TEDxTallinnSalon ettekandes.

Mõtisklus: kui palju ägedaid ideid ja unistusi on jäänud teostamata, sest endas kaheldakse

Kardetakse mingit müstilist koletist nimega Teiste Arvamus või Ebaõnnestumine. Aga mis on siis kõige hullem, mis juhtuda saab? Taas ühe kogemuse võrra rikkamaks saada?

Mida me näeme pilvedes?

Andsin erinevate elualade inimestele ette kolm pilti pilvedest ja palusin neil allkirjad mõelda. Tundub, et kujutlusvõime ja loovus said tõesti valla päästetud, sest tulemused tulid väga erinevad.

Kuidas valmivad Loovgraafi lood?

Minult on ikka küsitud, kuidas ja millal ma neid intervjuusid teen, kui käia väga kuskil ei saa, kodus on pooleaastane beebi ja kihlatu on tihtipeale ära. Mõtlesin siis, et avan pisut tausta, kuidas ma lugusid kirjutan ja kust mina ideid saan.

Kuhu me oma ideid üles märgime?

Paljudel meist käib päeva jooksul peast läbi lugematul hulgal mõtteid ja ideid, millest suurem osa muidugi reaalsuseks ei saa, ent igaks juhuks oleks hea nii mõnigi neist üles märkida. Mooduseid selleks on tänapäeval palju. Uurisin erinevate elualade inimestelt, kuhu ja kas üldse nad oma ideed üles märgivad.

Mida teha, kui mõte kinni jookseb?

Elus tuleb ikka ette olukordi, kus mõte kinni jookseb, olgu see siis koduses majapidamises, tööl või näiteks esinemisel. Küsisin erinevate elualade inimestelt, mida nad teevad, kui neil mõte kinni jookseb. 

Kokku saada ei tohi, aga ega sellepärast veel lapse sünnipäev pidamata jää!

Osalesin eile sünnipäeval, kus oli mitukümmend külalist. Kuidas see võimalik on, imestate? See ei olnudki päris tavaline sünnipäev, vaid e-sünnipäev. Minu esimene selline kogemus.

Ühendades kingid ja hobid

Jõuluaeg oli minu jaoks pikka aega stressitekitav, sest nii kui detsembri teine pool saabus, tuli hakata jälle mingisuguseid asju kokku ostma. Mõni aasta tagasi leidsin enda jaoks aga sobiva lahenduse: ühendasin jõulukingid ja oma hobid.

Scroll Up