#südamestloodud: Hingele Ilu

Loovgraafi lugejad tunnustavad #SÜDAMESTLOODUD rubriigis tegijaid, kes loovad midagi tõeliselt südamega ning kelle tegemistest kiirgab hoolt ja armastust.

Ilusalongi Hingele Ilu lugu on lugu kasvamisest ja arengust, ütleb selle looja ja eestvedaja Janne Terve.

Janne on ettevõtja ja ema, oma ilusalongis tegutsemist peab ta mõnusaks meditatsiooniks.

“Alustasin kosmeetikutööd „õpitüdrukuna“. Tegin tööd igapäevaselt, käies samal ajal alles kosmeetikakoolis. Ühel hetkel, kui kool läbi oli ja ma olin mõnda aega kahes salongis korraga töötanud, hakkasin väärtustama suhteid, mis tekkisid püsiklientidega. See ajendas mind jääma täiskohaga vaid ühte salongi, kus klientuur oli kohalik.

Kolme aastaga kasvatasin enesekindlust ja arendasin iluloomingut, nii et julgesin vaikselt omapead toimetama hakata. Nii sündis esialgu Janne Ilutuba, mis alustas tagasihoidlikult, kuid kasvas kuue aastaga mitte küll ruumilt, kuid südamelt suureks ja armsaks kohaks, kus ühel hetkel oli nii palju külastajaid, et vajasin lõpuks abikäsi. Hingele Ilu on sealt veel sammuke edasi. Tänaseks kahe ja poole aastane imearmas hubane pesa Kadriorus on täidetud ilu ja armastusega. See on valgus, see on õhk, see on privaatsus, see on ilus ja mõnus keskkond, kuhu külalised on alati siiralt oodatud. Avaldaksin siinkohal ka ühe pisikese saladuse, mida teavad hetkel vaid mõned üksikud inimesed – sel sügisel saab Hingele Ilust ühe toa võrra suurem pesa. Säilib piisav privaatsus ja hubasus, kuid saame huvilistele pakkuda rohkem aegu hoolitsusteks, et keegi ei peaks enam kuni kaks kuud oma iluaega ootama.

Lühike vastus küsimusele, kuidas ma ilusalongi loomiseni jõudsin – läbi isikliku arengu ja vajaduse pakkuda nii endale kui ka klientidele aina paremaid elamusi, tingimusi ja hoolitsusi.

minu MIKS ehk miks ma teen just seda, mida ma teen

Sukeldusin ilumaailma väga noorelt. Kosmeetikakooli läksin 19-aastaselt ja sellest ajast peale olen läbi aastate tegev olnud. Ma ei ole kordagi tundnud igavust või väsimust, sest ilumaailm on niivõrd lai, koolitusi palju ja võimalusi veel rohkem. Pigem tunnen, et mida aasta edasi, seda rohkem ideid tekib, et mida ja kuidas veel paremini teha ja pakkuda. Mul on tekkinud oma visioon ja kindel stiil ning see areneb kogu aeg edasi. Tunnen end enesekindlana, kuid samas iga uue koolituse või hoolitsuse puhul ka mõnusalt elevil. Kui ma ei töötaks kosmeetikuna, siis järgmine valik oleks sisekujundus. Naudin sättimist ja sobitamist üliväga ja uue salongi sisustamisega seoses on praegu iga päev mõnus värin sees – sisemine sisekujundaja saab hetkel mõnusalt oma tööpäevi nautida. Sügisel alustan floristikakursusega. Taaskord minu jaoks suurepärane kombinatsioon ilust ja sättimisest. Olen niivõrd põnevil ja ootan seda juba väga.

miks on loomingulisus ja loomine mulle tähtsad

See on tegelikult väga lihtne – loomine on eneseväljendus, ma jagan sedasi end välismaailmaga. Ma ei avalda just kuigi tihti oma arvamust avalikult, kuid mulle meeldib töömaastikul oma maailmapilti jagada läbi valitud või väljamõeldud hoolitsuste. Need väljendavad seda, millesse usun ja mida väärtustan. Välja valitud kosmeetikatooted on loodussõbralikud, ei sisalda parabeene, hoolitsustes on palju massaaže ja väikseid üllatusi, sest elu võiks olla täis naudinguid ja hellust.

kuidas ma ideedele tulen

Mõnikord öösel kell kaks külge keerates, vahel duši all, jalutades või internetis mõne huvitava teksti või video peale sattudes. Idee ei hüüa tulles, ta lihtsalt tuleb. Kuid olen täheldanud, et selle jaoks on vaja puhanud keha ja värsket mõistust, muidu ei ole võimalik ideesähvatusi märgata ja vastu võtta.”


Jannet nimetasid-tunnustasid mitmed Loovgraafi lugejad, kes peavad tema loodud ilusalongi väga heaks ja eriliseks kohaks ning teda ennast äärmiselt soojaks inimeseks.

Share your thoughts