Kui hinges on rõõm

Mida iganes rõõm kellegi jaoks tähendab. On see siis võimalus olla elus ja terve, uudishimulik ja elevil, võimalus luua enda elu, aidata teisi, pidev eesmärkide saavutamine või hoopis midagi muud.

Kord ütles üks sõber mulle, et kui sulle miskit ei meeldi, siis muuda see enda jaoks meeldivaks, sest elus tuleb paratamatult teha ka selliseid asju, mis meile ei meeldi. Sellest ajast peale olen püüdnud nii elada ja läheneda kõigele heale, aga ka mitte nii meeldivale mänguliselt. Alati see ei õnnestu, sest vahel on lihtsalt halb päev, mil ei jaksa, ent suures plaanis on see korda läinud.

Palavas inimesi täis bussis võib kergesti ärrituda, aga võib ka jälgida inimeste näoilmeid ja vahetada kaastundlikke pilke või tunda rõõmu, et sõit ei ole pikk ja lõpuks viib buss sihtkohta. Töö võib tunduda tüütu ja rutiinsena, kuid võib ka mõelda, kuidas saaks paremini ja ägedamalt, näha arenemise võimalust. Unistus võib näida kättesaamatuna ja sellega seoses kogu eksistents mõttetu, kuid võttes end kätte ja astudes esimesi samme, tundub see olevat juba oluliselt lähemal. Prügi väljaviimine või nõudepesu võib tunduda kõige nõmedama tegevusena, aga kuulates samal ajal podcasti või enda mõtteid, ei ole see sugugi mahavisatud aeg, pealekauba saab nõud puhtaks ja prügi välja viidud! Supi jaoks aedviljade tükeldamine on kohe lõbusam, kui panna taustaks oma lemmiksari käima, helistada samal ajal oma emale või kaasata lapsi neist lõbusaid kujundeid välja lõikama. Imiku toitmine võib olla põnev, kui keskenduda, sest iga kord märkame oma lapse miimikas jälle midagi uut.

Kui tõeliselt keskenduda ja kohal olla, võib ka kodutänav, midamööda oleme juba sadu kordi käinud, näida huvitavana. Kui me ei keskendu ja oleme mõtetega igal pool mujal, siis ongi elus palju tüütut.

Elu on nii palju kergem ja lõbusam, kui õpime rõõmu tundma asjadest, mida teha tuleb. Selleks, et unistada ja täita neid unistusi, kulub ära oskus nautida ka olevikku, sest muidu on keeruline tulevikus õnnelik olla.

Rõõmu olevast, kus on kindlasti lõbusaid seiku, huumorit, naeru, lahkust, helgust ja kergust… kui oskame seda vaid märgata! 🌼

Share your thoughts