Kuidas vähendada sotsiaalmeedia negatiivset mõju

Loovgraafi hiljutises küsitluses pea sajast vastanust 90 protsenti tõdes, et sotsiaalmeedia on nende loovust pärssinud.

Sotsiaalmeedia mõjudest räägitakse aina rohkem. Sellest, kuidas hommikul ärgates on esimeseks valguseks ekraanivalgus ja esimeseks mõtteks ei ole “oh, kui ilus uus päev, mida kõike võiks korda saata!”, vaid kellegi teise pildist või postitusest ajendatud mõte. Kui palju on õhkamist, et küll on tema ikka andekas, osav ja ilus, küll on tal alles palju sõpru, fänne ja laike!

Sotsiaalmeedia on kahtlemata positiivse mõjuga, kui seda tervislikult ja mõõdukalt kasutada, elades endiselt enda, mitte kellegi teise elu. Seal on suurepärased kontaktid ja innustajad. See on hea (ja tihti ka peamine) võimalus oma loomingu ja mõtete tutvustamiseks.

Kuid selle liigkasutamine võib muuta kurvaks, tuua kaasa enese teistega võrdlemist ja kadedust.

Loovgraaf pani Peaasi.ee abiga kokku mõned soovitused, kuidas sotsiaalmeediast võita, mitte seal (iseennast) kaotada. Et seal tegutsemine ei pärsiks loovust, rööviks liialt aega ega paneks ennast halvasti tundma.

PS! Peaasi.ee andmetel viidi Suurbritannias läbi sotsiaalmeedia kasutamise uuring 1500 teismelise seas ning selgus, et Instagram ja teised sotsiaalmeediavõrgustikud on seotud kõrge ärevuse, depressiooni, kiusamise ja hirmuga millestki ilma jääda (FOMO – fear of missing out).

Tervislikku sotsiaalmeedia kasutust! 🌼

Kuidas vähendada sotsiaalmeedia negatiivset mõju

Share your thoughts