#südamestloodud: maalikunstnik Marita Liivak

Loovgraafi lugejad tunnustavad #SÜDAMESTLOODUD rubriigis tegijaid, kes loovad midagi tõeliselt südamega ning kelle tegemistest kiirgab hoolt ja armastust.

Vabakutseline maalikunstnik Marita Liivak on tegelenud terve elu kunstiga, ta on õppinud Kõrgemas Kunstikoolis Pallas ja Accademia di Belle Arti kunstikoolis Itaalias ning on pühendunud illustratsioonile ja maalikunstile. Tänavu mais avas ta isikunäituse “Saamisest olemisse”, mis rääkis iseendas nullpunkti jõudmisest. Tänasest aga saab Telliskivis näha tema näitust “Igavesti siin”, mis toob vaatajateni portreed naistest ja rõhutab hetkes olemise tähtsust. Maailmas ei ole tema jaoks ühtegi teist valikut kui maalida ja tegeleda loomisega, ütleb ta ise.

“Loomine on minu elus õnnelik paratamatus, loomulik olemise viis ja mu kõige turvalisem paik, kus olla. Olen läinud järgi oma sisemisele tundele ning eranditult on ta mind toonud kohtadesse, mis on minu jaoks õiged ja viivad mind edasi. Lühidalt öeldes ei ole ma selleni kunagi jõudnud, vaid see on alati minuga olnud ja see on ka põhjus, miks teen seda, mida teen. Minu jaoks ei ole maailmas ühtegi teist valikut ja minu õnneks, need kaks korda elus, kui ma olen selles kahelnud ja mõelnud minna teises suunas, on mul vedanud ka lähedaste inimestega, kes on mulle kohe mõistuse pähe tagasi toonud.

Leian, et loomine on kõigi jaoks oluline vaatamata sellele, kas pead end ise loominguliseks või mitte. See ei ole lihtsalt ilusa pildi joonistamine, vaid see on enda avastamine, probleemide sorteerimine ja oma kogemuste formuleerimine piltidesse ja sõnadesse. Vähe sellest, et mina leian sellest hingerahu, leiab keegi teine sellest selgitusi ja äratundmisrõõmu. See on üks kauneimaid protsesse, mida inimestena teineteisega jagada saame. Kunsti üks kõige ilusamaid aspekte on interpretatsiooni vabadus, seega mis iganes mina olen mõelnud, tuleb järgmine inimene ja loob sellest uued mõtted ja tunded ning kannab seda edasi, seega tuua siia ilma teineteist rikastavaid mõtteid on meeletu au ja privileeg.

kuidas ma ideedele tulen

Ideedele tulen läbi muusika, tunnete ja iseenda. Tunnen, et võlgnen lõpututes kogustes tänu lähedastele ja kaugetele inimestele, kes on mu hinge täitnud ideede ja armastusega, kuid selle asemel, et neid kõiki taga ajada ja näost-näkku tänu avaldada, loon sellest omakorda midagi uut ja kannan seda edasi läbi piltide.”


Marita Liivak tõsteti esile kui väga pühendunud südamega looja.

Share your thoughts