#südamestloodud: LittleBerrypicker’i nukud ja käsitöökaardid

lugejad tunnustavad #SÜDAMESTLOODUD rubriigis tegijaid, kes loovad midagi tõeliselt südamega ning kelle tegemistest kiirgab hoolt ja armastust.

Kahe lapse ema ja erialalt hambaarst Kristiina Abramov on alati olnud suur käsitööhuviline ja katsetaja, kuid tema eriliseks lemmikuks on kujunenud akvarellid ja õmblemine. Nii valmistabki ta kahe lapse kõrvalt käsitöökaarte, lapse sünniandmetega beebipostreid, (looma)nukke ja kaisutekke. Oma kätega millegi loomine toob talle rahu ning oma käsitööga tahab ta inimestele anda edasi samuti rahu, helgust ja head tunnet.

“Olen alati armastanud midagi oma kätega teha. Erinevatel eluetappidel olen proovinud ja katsetanud väga erinevaid asju – keraamikast klaasimaali ja viltimiseni. See on väga mõnus tunne, kui näen, kuidas käte all sünnib justkui mitte millestki midagi. Samas ei jäänud ma ühegi asja juurde väga pikalt püsima, ilmselt alles otsisin seda päris “oma” asja, katsetamine käis lihtsalt teekonna juurde.

Akvarellideni jõudsin mõned aastad tagasi Instagrami kaudu. Nägin teiste töid ja mõtlesin ka proovida. Nii proovingi juba viis aastat ja polegi veel ära tüdinenud! Seda, kuidas värvid paberil kokku sulanduvad ja uusi värve tekitavad, võiksin pikalt vaadata, sest selles on midagi rahustavat. Suureks inspiratsiooniallikaks on siinkohal loodus – meri, taevas, lilled. Tihti taban end ilusat loojangut või lilleõit nähes mõttelt, et oh, seda tahaks akvarellidega maalida!

Nukkude õmblemiseni jõudsin tänu vennatütre sünnile – tahtsin talle kingituseks midagi ise teha ja nii valmiski esimene nukk. Ja sealt edasi juba kõik järgnevad. Kuna meie peres on lisaks pojale kasvamas ka pisike tütar, siis nukkudega mängija on kohe omast käest võtta – kaheaastase mudilase pealt näen hästi ära ka seda, kuidas nukud vastu peavad ehk minu isiklik kvaliteedikontroll!

Sotsiaalmeedia on väga tänuväärne koht nii inspiratsiooni saamiseks kui ka oma tööde jagamiseks (ja ehk omakorda kellegi teise inspireerimiseks). Olen tohutult tänulik kõigile, kes on mind usaldanud ja andnud mulle võimaluse luua!

Kui Looja on mulle selle oskuse andnud, siis tahan seda rõõmuga jagada ja ehk seeläbi kellegi päeva natuke päikest tuua. Mulle meeldivad helged ja pastelsed toonid ja seda tahaks ma oma töödega ka inimestele edasi anda – helgust, rahu ja head tunnet.

Nimi LittleBerrypicker ehk VäikeMarjakorjaja tuli aga mõttest, et noppides siit-sealt ideid ja inspiratsiooni segan kokku just selle oma “moosi”. Ja on ainult rõõm, kui see maitseb ka teistele.”


Kristiina tõsteti esile kui südamega looja.

Share your thoughts