Ühendades kingid ja hobid

Jõuluaeg oli minu jaoks pikka aega stressitekitav, sest nii kui detsembri teine pool saabus, tuli hakata jälle asju kokku ostma. Mõni aasta tagasi leidsin enda jaoks aga sobiva lahenduse: ühendasin jõulukingid ja oma hobid.

Olen isetehtud ja unikaalsete kingituste fänn, ent kinkimisel tuleb eelkõige arvestada kingisaaja soovidega. Tavaliselt lähtun kingisaaja hobidest, unistustest või otsesest kingisoovist. Tähtis on, et ei kingiks mõttetuid asju.

Jõulud on aga paindlikum aeg. Enamasti ei küsita siis reisi jaoks rahasüsti või uut jalgratast. Jõulud on soe ja südamlik aeg, kus võiks lähedasi meeles pidada, aga mitte ilmtingimata kallite kinkidega.

Pimedatel sügisõhtutel tunnen tungi midagi oma kätega teha, näiteks heegeldada või maalida. Kui tuhin peale tuleb, siis teen kohe palju ja järjest. Aga et ma päris tühja ei teeks, olen enne seadnud ümmarguse plaani, kellele ja mis eesmärgiga. Ühtlasi saan midagi uut õppida ja rahuldada oma loomisvajaduse.

Näiteks olen heegeldanud korvikesi, susse, salle, mütse. Lasknud akrüülvärvidel voolata ja teinud omanäolisi kunstiteoseid. Voolinud moorapalle ja komme. Ideid, mida ise teha, on lõputult.

Seega, kui pisut planeerida ja aega varuda, saab kerge vaevaga päris toredaid kinke teha ilma, et peaks viimasel minutil kaubanduskeskuse rahvasummas paanikalainele sattuma. Või et oleks vaja erilist annet.

Kalender kulub alati ära. Kui sa leiad aasta peale kokku tosin vahvat pilti, siis miks mitte teha kingituseks enda fotodega kalender. See ei pea olema ilmtingimata värviline, vaid võib olla hoopis mustvalge! Kohti, kus kalendrit teha lasta, on palju. Ise olen kasutanud kalendrid.ee ja prindipood.ee ja mõlemaga väga rahule jäänud. Võib ju ka mõne ägeda pildi lõuendile tellida või oma kallimale hoopis fotoraamatu teha (mis võib niisama meenutusi täis olla, aga ka hoopis kihlusettepanekuga lõppeda).

Kui sulle meeldib heegeldada või kududa, siis lase oma loovus valla! Mängi mõtete, värvide, pakendiga. Youtube on täis õpetusi ja ägedaid ideid ning paljud projektid ei võta üldse palju aega. Ise ühendan teleka vaatamise ja heegeldamise, kaks kärbest ühe hoobiga! Et kindla peale välja minna, võib muidugi uurida, kas kingisaajal on midagi konkreetset vaja, näiteks kuumaalust või kindaid.
Pane akrüülvärvid voolama ja loo ägedaid kunstiteoseid! Selleks on vaja akrüülvärve, PVA liimi, silikoonõli ja fööni. See on küll suurem mäkerdamine, aga ka põnev, sest tulemus selgub alles hiljem. Samuti ei ole siin vaja suurt kunstiannet. Vaata Youtube’ist või Pinterestist “acrylic pouring” ja proovi järele! (PS! See võib tunduda värvi raiskamisena, aga on ka nippe, kuidas ülejäänud värvi kenasti ära kasutada). Mina isiklikult ei ole vaid värvi valamisega piirdunud, vaid alati lisaks kohendanud ja nokitsenud, et pildil oleks mingi tähendus. Enne tasub kingisaajalt uurida, kas talle selline stiil meeldib ja kui, siis kas tal on kohta, kuhu teos riputada.

Veel ideid, mida (ka aastaringselt) oma armsatele kinkida:

  • Saagu soovid teoks. Mõtle, mida sa kingisaajale soovid ja kirjuta need kaardi sisse, juurde osta soovidega seotud esemed. Näiteks soovisin oma sõbrannale pulmakaardil palju beebisid, aega teineteisele ilusate sõnade lausumiseks ning indu raha kogumiseks, et remont tehtud saaks. Kinkisin beebiraamatu, tahvli, millele kriidiga sõnumeid jätta, ja rahakassa müntidega.
  • Sõnumid sõpradelt. Kui vähegi aega, siis enda meisterdatud raamat on kink, mis poeb südamesse. Tegin sõbrannale raamatu, kuhu kogusin kõigilt tema sõpradelt ilusaid mõtteid ja soovitusi, mida iganes keegi sinna kirjutada tahtis. Näiteks jagati seal ka retsepte! Raamatu meisterdasin samuti ise, ent ajapuudusel võib sellise ka trükkida lasta või juba ilusa nii öelda valmismärkmiku osta.
  • Beebisussid. Katsikuteks on imearmsaks kingiks näiteks enda tehtud beebisokid, mille tegemiseks kulub vaid tund aega! Link siin: how to crochet fast baby socks
  • Inspireerivad mõtted. Aegumatu kink on purgike ilusate mõtetega igaks päevaks. Neid ka müüakse, ent kõige erilisem on ise mõtted kokku koguda just kingisaajat silmas pidades.
  • Ehted. Käsitööpoodides, näiteks Karnaluksis on tohutu valik komponente, millest kerge vaevaga ägedaid ehteid teha. Võta mõne sendi eest kõrvarõngatagused ja vali sobiv ripats külge!
  • Luuletus. Südamest tulnud salmike sünnipäeva puhul on ilmselt palju rohkem väärt kui mõni tarbeese. Valida tuleb vaid ilus kaart!
  • Ühine aeg. Kui kingisaajaga ei õnnestu kuigi tihti kokku saada, siis ühine elamus (kontsert, mõni õpituba või spaa-külastus) on kindla peale minek.
  • Lemmikretsept. Kui kingisaajal on oma kindel roog, mis talle väga meeldib (näiteks võtab ta Boheemis alati kanapastat), siis tasub uurida, kas ehk on võimalik seda retsepti saada. Kui ei ole, võib naljaga mõelda ise retsepti, nt “Peaaegu nagu Boheemi kanapasta” ja graveerida see nt lõikelauale.

Ideid on palju ja sõltub, kellele mida teha meeldib. On ju neid, kes teevad ise seepi, kehavõiet või õmblevad armsaid mänguasju. Kui sellist oskust ei ole, siis Youtube on igasuguseid õpetusi täis – tuleb vaid aeg leida! Kas või õppida ise juustu tegema!

Aega on ju meil kõigil vähe. Seda erilisem on, kui keegi leiab aja, et ise kingisaaja jaoks midagi teha, välja uurida, muretseda. Ehk teeb mõni sõber hoopis vahvaid isikupäraseid asju, mida kingisaajale kohandada.

Ise olen hakanud soove telefonimärkmikusse üles märkima. Näiteks kui sõber, ema või isa poetab millalgi lausekeses, et tahaks selle raamatu teist osa või millalgi oleks küll uut kohvimasinat vaja, siis märgin kohe üles, et kui vahepeal pole neid asju soetatud, siis tähtpäeva puhul on mingi variant olemas. Muidugi võib ka niisama üllatada ja ei pea ilmtingimata sünnipäeva või jõule ootama. Tasub kuulata ja kirja panna.

Hea lugeja, milliseid isiklikke laadi kinke oled sina oma armsatele teinud või lähedastelt saanud? Kuidas võiks nimekirja veel täiendada?

1 Comment

Join the discussion and tell us your opinion.

AffiliateLabzreply
16/02/2020 at 03:02

Great content! Super high-quality! Keep it up! 🙂

Leave a reply