#südamestloodud: Varesepesa epoksiidvaigust tooted

Loovgraafi lugejad tunnustavad #SÜDAMESTLOODUD rubriigis tegijaid, kes loovad midagi tõeliselt südamega ning kelle tegemistest kiirgab hoolt ja armastust.

Loovterapeut Helina Vares hakkas eelmise aasta alguses valmistama epoksiidvaigust tassialuseid ning tasapisi tulid juurde küünlaalused, ehted, toiduvaagnad ja kellad. Nüüd veab ta koos oma emaga Varesepesa nimelist veebipoodi, kust võib lisaks tema enda käsitöötoodetele leida veel terve rida kaubamärke. Lisaks on neil väike pood ka Põltsamaa kesklinnas.

“Varesepesa on minu sees alati pesitsenud (pun intended). Olin alati teadnud, et hakkan midagi ise looma, kuid mida täpselt, selleni jõudmine võttis aega. Ma ei soovinud teha midagi, mida Eesti turul juba tehakse. Epoksiidvaigutajaid oli minu alustamise ajal Eestis vaid üks, kellest nüüdseks on saanud mulle konkurendi asemel tugiisik väikeettevõtluse teekonnal. Konkreetselt tassialuste valmistamine sai alguse nende puudusest minu kodus. Turul ei olnud sobivaid, seega tuli ise teha ning nii ma tee epoksiidvaigu põnevasse maailma leidsingi.

Õhtul valades ja järgmisel päeval eset vormist võttes on alati elevus sees, nagu leiaks sussi seest kommi. Ebaõnnestumise korral on pettumus muidugi sama suur. Ent proovime veel, pole hullu! Tuletan alati endale meelde, kui igav oleks elu, kui kõik kohe suurepäraselt välja tuleks. 

Varesepesa peegeldab minu jaoks sellist mõnusat segamini stuudiot (kui te veel seda näeksite!), kust võib kõike leida. Lisaks edevusele kasutades ettevõtte nimena enda nime, ei pane Varespesa mulle iial piirangut materjalide ja valmivate toodete osas. Kui tunnen, et üks etapp saab läbi, lendan uute katsetuste juurde. Olen üsna püsimatu ning uued ideed tulevad kogu aeg mõttesse, kuid paraku ei jää nende katsetamiseks just tihti aega. Hoogu loovusele ja julgust katsetamiseks annavad mulle kindlasti ka minu teraapialapsed loovteraapia kohtumistel. Ei saa ma loovuseta ei tööl ega oma hobiga tegeledes!”


Varesepesa nimetasid-tunnustasid mitmed Loovgraafi lugejad, tõstes esile muu seas toodete omanäolisust ja sooja suhtumist.

Share your thoughts