Mida teha, kui mõte kinni jookseb?

Elus tuleb ikka ette olukordi, kus mõte kinni jookseb, olgu see siis koduses majapidamises, tööl või näiteks esinemisel. Küsisin erinevate elualade inimestelt, mida nad teevad, kui neil mõte kinni jookseb. Psühholoog, projektijuht ja kirjamees mõtlesid pisut selle küsimuse peale ja panid kirja, mida nemad tavaliselt siis teevad. Lisaks joonistasid nad minu palvel pildi sellest, kuidas nende kinnijooksnud mõte välja näeb.


Psühholoog, paari- ja pereterapeut Piret Evert (32):

Kui mul mõte kinni jookseb, teen vahepeal midagi muud, et aju saaks puhata, sest samal ajal üritab ta ikkagi seda eelmist ülesannet lahendada. Kui pinged on maas ja lõõgastud, saab aju justkui uut energiat, et varasemale probleemile parem lahendus leida.


Kodune kirjamees Indrek Kuus (49):

Kui mul on vaja mõni kirjatöö tähtajaks ära teha, aga ei tule kuidagi vaimu peale, siis minul on olnud kaks peamist võtet: kas juua kannuke õlut või klaasike brändit. Kirjutanud olen peamiselt õhtuti. Aga kui kerge naps ka ei pane ideid liikuma, siis olen kerinud voodisse ja lihtsalt mõelnud, mida ma siis kokku kriban. Mõtlen teksti läbi ja nuputan. Siis ärkan hommikul varavalges ja kriban oma kirjatöö valmis nagu naksti. Muidugi on olukordi olnud, et tööl olles on vaid paar tundi aega mõne materjali toimetamiseks ja kõne või eessõna kirjutamiseks ja siis pole muud võimalust, kui hambad ristis tegutseda. Aga sel juhul on imeline tunne, kui saad loole lõpuks viimase punkti panna.


Projektijuht Martin Jõgeva (31):

Kui mul peaks mõte kinni jooksma, siis teen väikse pausi ja proovin siis aga uuesti.

Share your thoughts