Armas algatus: kudumisentusiast viis RMK metsaonni kaheksa paari villaseid sokke

MÕTTESÄHV küsib, kuidas miski alguse sai.


RMK Õmma raba metsaonnist Raplamaal leiab nüüd 16 villast sokki, mille kudus ja viis sinna Tallinna Kadaka lasteaia õppealajuhataja ja hobikuduja Maili Vaarpu, et loodussõpradel jalad ikka soojad ja kuivad püsiks.

Maili käib koos oma abikaasaga tihti loodusradadel ja üks nende lemmikkohti on RMK Õmma raba metsaonn. Sinna viib aga vana väsinud rada, mis on eriti praegusel märjal ajal üsna raskesti läbitav. Samuti on ta näinud, kuidas vahel ei panda end just kõige sobivamalt riidesse. Nii tekkis tal mõte kududa vanadest lõngajääkidest ports sokke, et loodussõbrad, kel jalad külmetavad, saaksid jalga uued sokid. Täna, poolteist kuud hiljem viiski ta enda kootud sokid onni ja lisas juurde väikesed kilekotid, sest kui kuivale sokile kilekott peale tõmmata, jääb jalg märja saapa sees kuivaks.

Kududa Mailile meeldib. Tavaliselt koob ta perele ja sugulastele kindaid, sokke, mütse ja muud säärast. “Kusjuures mul aitab kudumine keskenduda,” põhjendab ta, miks talle just kududa meeldib. “Näiteks ülikoolis kudusin loengutes, õhtul mingit arutelusaadet jälgides on vardad peos…” Talle meeldib ka teistele rõõmu valmistada. “See on nii vahva, kui sõber või sugulane on kudumit soovinud ja kui ta selle üle siis siiralt rõõmus on, ja mis eriti oluline, võtab ka reaalselt kasutusse.”

Ta usub, et sokid kaovad onnist ruttu ja talve poole viib ta sinna ehk juba uue satsi sokke ja siis juba kindad ka. “Mõni läheb veel oma õhukeste sõrmikutega ja siis on ju kätel halb,” lisab Maili.

Share your thoughts